[WIP] Hercules 3D

Kolejny film, który udało mi się zaliczyć na jednym z ostatnich weekendów „wakacji” w kinie. Wraz ze znajomymi postanowiłem wybrać się na adaptację historii Herculesa – półboga, który zasłynął z wykonania 12 prac. Swoją drogą, nie na wiele to mu się zdało przed Herą – no ale … Film jednak nie opowiadał o tym !

Zostałem bardzo miło zaskoczony, że tematem filmu nie było wykonanie wspomnianych zadań, którymi miał udobruchać swoją macochę. Tematyka została skierowana na całkiem inne tory, co było dla mnie bardzo pozytywną informacją. Miałem dość oklepywania po raz kolejny dzika kaledońskiego, hydry larnejskiej, jabłek hesperyd itd. Dodam, że jestem wielkim miłośnikiem mitologii greckiej dlatego nie przeżyłbym tego po raz kolejny.

Dodatkowo sam aktor odgrywający głównego bohatera – Dwayne „The Rock” Johnson sugerował mi podświadomie, że ekranizacja będzie kolejnym jaskrawym przerysowaniem całej historii Heraklesa (tak się zwał w mitologii greckiej). No i kolejny plus na korzyść filmu tutaj się pojawił. Scenariusz pokazuje o dziwo dość przyziemne podejście do tematu. Film ucieka trochę od mitologii (w dodatnim tego ujęciu) i stara się pokazywać dość racjonalnie różne historie. Mnie to ujęło i kupiło. Choć oczywiście nie zabraknie scen kiedy Herkules okaże swoje nadludzkie moce – nie martwcie się o to.

Kolejnym wielkim plusem jest postać Amphiarausa. Jest on poniekąd narratorem, który w świetny sposób uzupełnia narrację i teksty, które pisarz mu włożył w usta nie raz mnie rozbawiły. Naprawdę świetna kreacja Iana McShanea w mojej ocenie. Reszta bohaterów również miała swoje pozytywne przebłyski. A o jakiej to grupce mówię to musicie sami zobaczyć.

Sam film jest w mojej ocenie ciekawy. Ma swoje dobre zwroty fabuły, efekty specjalne może nie powalają (to nie film sci-fi z tysiącami ilości laserów) lecz są naprawdę na porządnym poziomie. Gra aktorska również jest „solidna” i co najważniejsze historia jest czymś świeżym w tym uniwersum.

Reasumując polecam film, choć patrząc po ocenach nie został jakoś specjalnie ciepło przyjęty przez szersze grono. Na polskim filmweb-ie ma 6/10 z małym ogonkiem. IMDB dał 6,5/10 a zbiorcze oceny na metacritic wynoszą jedynie 4,7/10. Niezmiennie jednak uważam, iż film był interesujący i polecam go innym. Miłego oglądania !

Related posts

Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens


Star Wars: The Force Awakens

Dawno temu w galaktyce, bardzo, bardzo daleko stąd... No może nie aż tak dawno i nie tak daleko. Jakiś tydzień temu miałem okazję wraz z grupą znajomych udać się na seans filmowy. Gwiezdne Wojny część VII-a. Miłośnicy sagi stworzonej przez Georga Lucasa musieli wyczekać praktycznie dekadę na...

Karbala

Karbala


Karbala

Polacy to naród bitny, co wiemy z historii. Karbala stara się przybliżyć nie tak odległe wydarzenia z Iraku. Czy jednak oręż reżyserski dorównuje temu, który dzierżyli żołnierze w City Hall? Jestem człowiekiem wielkiej wiary. Naprawdę daję raz po raz szanse polskiej kinematografii i liczę, że...

Kung Fury

Kung Fury


Kung Fury

Tak, jestem starym człowiekiem i wychowywałem się w latach 80-tych. Tak, ten film ufundowany przez crowdfunding uważam, za prawdziwe dzieło sztuki. Tak - polecam go wszystkim z całą stanowczością ! Przyznaję się bez bicia, że o tej produkcji dowiedziałem się całkowicie przypadkiem. Nie...